Latino Weekend :) За Првпат Во Македонија

Latino Weekend :) За Првпат Во Македонија


When?

Start time: Friday 02:00 (25 May)
End time: Sunday 23:59 (27 May)

About

За Првпат вo Македонија. Со особена чест и задоволство ви го претставуваме најновиот проект LATINO WEEKEND.Прво и најголемо party патување за млади, љубители на латино музиката и најиграните и најпопуларните светски танци. Latino Weekend е осмислен да се одржува секоја година на пролет, на атрактивни туристички дестинации во окружувањето на кои се пренесува атмосферата од Куба, Доминикана, Кариби и Латинска Америка. Водејќи се по овие замисли, го создадовме нашето првенче, кое сме сигурни дека ќе прерасне во традиција во годините што следуваат.
Нашата цел на ова патување е првично дружбата и ектра проводот. Следно, ќе ги научите најпознатите и најиграните танци во светот, салса, бачата и кизомба, се тоа со помош на професионални инструктори. Утринско будење на телото со зумба и аеробик на плажа и сето тоа зачинето со најновите латино хитови со професионален латино Dj.За 3 дена организираме 5 латино журки, и сето тоа во комбинација со ладни коктели, игри на плажа и сонце звучи совршено и ги поттикнува сите сетила на среќа, задоволство и моменти кои се паметат засекогаш.

КАДЕ? = На само 250 км од Скопје (5-6 часа )
ЗОШТО? - Продолжен викенд- 4 неработни дена
КОЛКУ? -= пакет аранжман 54 евра (до 15 март)
All Inclusive ЦЕНА= 2 ноќевања + превоз + инструктор по латино- карипски танци-(салса,бачата, кизомба), интрукторка по аеробик + 5 Латино Журки со професионален Латино ДЈ + водич + туристичка такса

За резервација ти се потребни само 1000 денари, остатокот се доплаќа 15 дена пред тргнување.

На ова патување се добредојдени сите љубители на латино музиката, авантуристи и танчери на латино танци,сите оние кои не танцуваат, но им се допаѓа овој стил на музика и сакаат да научат, како и сите оние кои сакаат да го искористат продолжениот викенд од 4 дена а да бидат на море.

Се гледаме ;)

За повеќе информации/резервации :
078-507-642
Туристичка агенција Balkan Fun Macedonia: 02 3201 771
078 910 300Upcoming events at Paralía, Greece

Balkan Fun 2018 - Paralija - Prvomajsko putovanje
Party

Balkan Fun 2018 - Paralija - Prvomajsko putovanje

Friday 18:00 (27 April)
Paralía, Greece, Paralía

Boska Majówka w Grecji z NZS PW

Boska Majówka w Grecji z NZS PW

Friday 21:00 (27 April)
Paralía, Greece, Paralía

Wielka Grecka Majówka

Wielka Grecka Majówka

Friday 22:00 (27 April)
Paralía, Greece, Paralía

Wielka majówka vol. 6 Grecja Paralia

Wielka majówka vol. 6 Grecja Paralia

Friday 23:00 (27 April)
Paralía, Greece, Paralía

Balkan Fun 2018

Balkan Fun 2018

Saturday 12:00 (28 April)
Paralía, Greece, Paralía

Excursie GRECIA

Excursie GRECIA

Thursday 20:00 (17 May)
Paralía, Greece, Paralía

Summer Camp 2018

Summer Camp 2018

Thursday 14:00 (24 May)
Paralía, Greece, Paralía