KARACAOVA Evlatlarina Kavuşuyor

KARACAOVA Evlatlarina Kavuşuyor


When?

Start time: Friday 21:00 (04 May)
End time: Tuesday 00:00 (08 May)

About

Sevgili Karacaovalılar, Atalarımızın yüzlerce yıl yaşamış olduğu köylere, Ata topraklarımıza, Karacaova'ya gidiyoruz.
Mayıs ayı başlarında başlayacak olan Ata toprakları gezimizin NET listesini oluşturma vakti geldi. Kesin liste gelmek isteyenlerin ödeyeceği kapora ile belirlenecek ve bu şekilde 2018 Mayıs ayı gezimize katılacak olan Karacaovalılar netleşmiş olacaktır.
Gezi programımız şöyledir. 4Mayıs akşam saat 22:30 da Kadıköy Bld Evlendirme dairesi önünden ilk hareket, ve diğer katlımıcıları sırası ile belirlenen yerlerden alarak İpsala gümrük kapısına tahmini gece yarısı varış, gümrük işlemleri ve pasaport kontrolleri sonrası Kavala'ya hareket, Kavala'da sabah kahvaltısı sonrası Selanik'e sabah saatlerinde varış, sırası ile Selanik'te gezilip görülecek yerler ziyaret edilecek (Atatürk evi- kale- beyaz kule - kordon - Aristotle meydanı) Selanik şehir gezimizden sonra Vodina'ya (Edessa) hareket. Vodina'da Şelalenin yanında bulunan restaurantta öğle yemeği yenilecek. Şelale ve Vodinanın tarihi mahallesi Varosi gezilecek. Sonra otelimize yerleşim ve akşam yemeği. Ertesi gün Karacaovalı Xristina hanımın da rehberliği eşliğinde gezimizde bulunan Karacaovalıların köyleri gezilecek. Akşam yemeği için Karacaovanın muhteşem güzel köyü Tresino'da köy meydanında çiçeklerle süslenmiş tertemiz dere kenarında restaurant bahçesinde olacağız. Diğer gün Karacaova köylerini ve görülmesi gereken yerler gezilecek, akşam yemeği için Karacaovamızın turistik köyü olan Pozar'da tavernaya gideceğiz. Diğer gün programını katılımcılarla ortaklaşa belirleyeceğiz.
Dönüş günü ise. Kavala şehiri gezilecektir.
TUR ÜCRETİ: 2 kişilik odada kişi başı 215 Euro .- Tek kişilik oda farkı 60.- Euro.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Özel otobüs ile yolculuk, lüks otelde 4 gün, 3 gece oda-kahvaltı konaklama, rehberlik hizmetleri.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: Vize ücreti ve sigorta ücreti, 130 Euro dur, seyahat sigortası (10 Euro) , yurtdışı çıkış harcı (15 TL) , öğle ve akşam yemekleri, ve kişisel harcamalar.
Ödemeler: Tura katılmak isteyen dostlarımız ön ödemelerini 65 Euro almaya başlıyorum, kalan bakiye ödemelerini ise en son 10 Nisan tarihine kadar yapabilirler.
Kapora ödemeleri hesap bilgileri için Karacaovalıların beni aramaları rica olunur.
Yunanistan yeşil pasaportlara vizeyi kaldırmıştır. Normal pasaportlar için maalesef vize uygulaması devam etmektedir.
Vizeye ihtiyacı olan arkadaşlarımızın, pasaportlarını, 2 adet biyometrik arka fonu beyaz fotoğraflarını ve vize için istenen evraklarını en geç 5 Nisan tarihine kadar aşağıdaki adrese ulaştırmalarını rica ederim. Vize için gerekli evrakları benden öğrenebilirsiniz. Telefon numaram ve adresim 0 532 416 93 76 Hüseyin Aynalı.