Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası


When?

Start time: Saturday 10:00 (02 September)
End time: Saturday 17:45 (02 September)
Family

About

Turgutreis Çıkışlı Kalymnos Adası
Hareket Tarihi:Her Cumartesi
Hareket Limanı:Turgutreis Dönüş Limanı:Turgutreis
Bilet tipi:Aynı Gün Gidiş Ve Dönüş
Kişi Başı ücret:32 Euro
Club Card Üyelerimize Ücret:30 Euro
https://holidayrepublics.com/tr/ferry-tickets/kalymnos-ferries.htm

Tur Programı:
Turgutreis D-Marin gümrük kapısı önünde saat 09:00 .Check in işlemleriniz ardından saat 10:00 hareket edecek olan feribot ile yolculuk.
Saat 10:45 Kalymnos limana varış.

Feribot dönüş saatine kadar serbest zaman.Dileyenler, merkezde yürüyerek, etrafı keşfedebilir,hemen limanın yanındaki sahilde, denize girip, restoranlarda adaya özgü yemeklerden tadabilirler.
Dileyenler,extra ücretle düzenlenecek şehir turunuza katılabilirler. Minibüs ile şehir turunda,
şoförün ingilizce anlatımları ile, Pothia,Chora,Panormos,Kantouni,Kamari,view of Telendos(with marbled princess),Myrties,Massouri,Armeos,Monastery of St. Savvas gezilerini yapabilirsiniz..Şehir turu dönüşü merkezde serbest zaman.

16:00 Kalymnos limanda, dönüş için, hazır bulunuyorsunuz.Dönüş için feribot ,saat 17:00' da Kalymnos Limandan hareket ediyor.17:45'te Turgutreis Limana geri dönüş.

Bir dahaki Turgutreis Tours organizasyonunda buluşmak üzere.

Kişi Başı ücret:32 Euro
Club Card Üyelerimize Ücret:30 Euro

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
Aynı gün gidiş dönüş feribot bileti
TC Liman Vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Yurt dışı çıkış harcı (15TL)
Shengen Vize Ücreti:(120 Euro)
Kalymnos Şehir Turu (Araç+şoför+ingilizce anlatım: 9 Euro)
Rehberlik
Türsab Seyahat Sigortası
TURGUTREİS TOURS SEYAHAT ACENTASI
Tur bilgi ve rezervasyon için Cep Tel/WatsApp:0.555.363 63 39
Email:info@turgutreistours.com
Bodrum Ofis:Torba Mahallesi Rıza Anter Caddesi No:38 BODRUM
Telefon:0.252.313 0123
Turgutreis Ofis:Bahçelievler No:164 Turgutreis Bodrum
Telefon:0.252.382.3054
İzmir Ofis: Atıf Bey mahallesi 65.Sokak No:13/A Gaziemir İZMİR
Telefon:0.232.4454496

Yolcuların Chek In işlemleri için hareket saatinden 30 dakika önce limanda olmaları gerekmektedir.

KALYMNOS HAKKINDA BİLGİ
Kalimnos, Bodrum Yarımadası’nın batısında, Kos ve Leros adalarının tam arasında, üçgen şeklinde küçük bir ada. Ada küçük olmasına rağmen nüfusu 16 binin üzerinde. Adanın tarihiyle ilgili de hızlıca bir bilgi vereyim. 1522’den 1912’ye kadar Osmanlı hakimiyetindeymiş. Sonrasında da adayı 1947’ye kadar İtalyanlar yönetmiş. Enteresan ama Osmanlı döneminde, yakındaki Kos ve Rodos adalarının aksine Kalimnos’a Türk nüfus pek yerleşmemiş.

Adanın evleri, dar sokakları çok şirin. Tipik Yunan adası izleri taşıyor. O yüzden insan adaya hemen ısınıyor. Kalimnos’un hemen hemen her yerinde evler, bahçe duvarları, yollar çok bakımlı. Yazın turist sezonu gelince, diğer Yunan adalarında olduğu gibi, mutlaka boyalarını yeniliyorlar. Çirkin, beton duvarlar bile beyaza boyanınca güzel duruyor. Üstüne de pembe pembe begonviller sarkıyor. Kurak yollara da diktikleri zambaklar renk katıyor.

POTHİA

Kalimnos’un merkezine Pothia deniyor. Ada nüfusunun büyük bir kısmı da burada yaşıyor. Merkezin en hareketli yeri, sıra sıra tavernaların ve çeşitli dükkanların bulunduğu kordonboyu ama ben sakin sokak aralarını daha çok sevdim. Çok şirin, iki katlı, kapısı penceresi maviye, yeşile boyanmış tipik Yunan mimarisinde binalar var.
VATHİ KÖYÜ

Vathi, adanın doğusunda fiyortları andıran bir koyun ucunda yer alan, minicik, huzur saçan bir köy. Köyün nüfusu 100-150 civarı. Deniz kenarında, tavernaların olduğu küçük bir meydanı ile hediyelik eşya dükkanlar ile bakkal, manav, fırın bulunan bir sokağı var.

MASSOURİ

Massouri, adanın en batısında yer alıyor. Tam karşısındaki Telendos adasına bakan manzarası enfes, sokakları İrlanda barları ve kafeleri var.

PANORMOS

Panormos, Pothia ile Massouri arasında, yemyeşil bahçesi olan evlerin bulunduğu küçük bir kasaba. Kantouni ve Linari diye iki bölgesi var. Bizim otelimiz de Panormos’un Kantouni bölgesindeydi ki bence Kalimnos’ta konaklamak için en ideal yerlerden birisi. Kasabanın küçük meydanında tavernadan eczaneye, bakkaldan benzinliğe ihtiyacınızı görecek her şey var.

EMBORIOS

Adanın en kuzey ucunda, minicik bir balıkçı köyü. Sahilinde, hemen önünden denize de girilen birçok taverna var.

KALİMNOS’UN EN GÜZEL PLAJLARI

VLİHADİA PLAJI

Adanın güneyindeki Vlihadia’da aslında yanyana iki farklı plaj var. Küçük “m” harfi gibi düşünün. Bu “m”nin bir tarafı kumlu plaj, diğer tarafı taşlı. İkisinin de denizi tertemiz, suyu turkuaz ve pırıl pırıl. Kumlu olan plaj, daha çok halk plajı gibi. Aileler çoğunlukta. Taşlı olan ise daha çok gençlerin tercihi.

PALİONİSOS PLAJI

Adanın en kuzeyinde, dağların arasına sıkışmış, uzun, ince bir koy. Aşırı virajlı ama bir o kadar da enfes manzaralı yollardan gidiliyor. Hem plaj, hem denizin içi taşlı ama taşlar küçük. Suyu acayip berrak. Plajda iki taverna ve bir de kafe var. Bizim gibi tercih edenler için 3 Euro’ya şezlong da kiralanıyor ama şezlong olan kısımda yeme içme servisi yok enteresan bir şekilde. Gidip yandaki kafeden almak gerekiyor.

VATHİ PLAJI

Vathi köyünde denize de giriliyor. Öyle kumlu ya da taşlı bir plaj yok, beton ve iskele var. Deniz çok güzel, temiz. İnsanın canının çıkmak istemediği türden. Heyecanı sevenler, özellikle de Yunan gençler, denize kayalıklardan atlıyor.

ARGİNONTA PLAJI

Adanın kuzeyinde, çorak ve dik dağların arasındaki bir başka koy. Küçük taşlı bir plaj. Suyun rengi açık mavi. Arkalara doğru mavinin tonu koyulaşıyor. Su sıcaklığı tam kıvamında. Plajın bir kafeteryası ile tavernası da var.

KALAMIES PLAJI

Emborios’a yakın bir plaj. Plajda Exotic Ambeli diye bir mekan var. Tam kafa dinleme yeri. Kurumuş palmiye yapraklarından yapılmış şemsiyeleri var.

PLATİ YALOS PLAJI

Adanın batısındaki Plati Yalos Plajı’nda, İngilizce yazımıyla Plati Gialos’ta kum, volkanik yapısının etkisiyle mi bilmem ama gri renkli. Ama ona rağmen bildiğiniz açık mavi. Tepeden manzarası müthiş.

MASSOURİ PLAJI ...FAVORİM :)

Tıpkı Massouri gibi plajı da adanın en turistik plajı. Dik üçgen şeklinde gözyüzüne doğru uzanan Telendos Adası’na nazır günbatımızı şezlonga uzanarak izlemenin tadına doyum olmuyor.

EMBORIOS PLAJI

Emborios köyünde yemek yemeden önce ya da yedikten sonra, tavernaların önünde deniz keyfi yapabilirsiniz. Şezlonglar da var.

KALİMNOS’DA ULAŞIM VE ARABA KİRALAMA

Kalimnos küçük bir ada olsa da güzel plajlara gitmek için mutlaka araba kiralamak gerekiyor. Tabii motor kiralamak da bir diğer seçenek. Ada küçük olduğu için bir yerden bir yere genellikle 10-15 dakikada gidilebiliyor. En uzak yerlere bile yol en fazla 30-40 dakika sürüyor, o da yollar virajlı olduğu için.

İSTERSENİZ BİZDEN ŞEHİR TURU ALARAK MİNİBÜSLE GEZEBİLİRSİNİZ.Upcoming events at Kálymnos, Greece

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası
Family

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası

Saturday 10:00 (26 August)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası
Family

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası

Saturday 10:00 (09 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Stage di arrampicata a Kalymnos
Sport

Stage di arrampicata a Kalymnos

Saturday 17:00 (09 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Kalymnos trip
Other

Kalymnos trip

Saturday 09:00 (16 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası
Family

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası

Saturday 10:00 (16 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Obóz szkoleniowy Kalymnos - drogi wielowyciągowe
Sport

Obóz szkoleniowy Kalymnos - drogi wielowyciągowe

Sunday 14:00 (17 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası
Family

Her Cumartesi Günübirlik Kalymnos Adası

Saturday 10:00 (23 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos

Kalymnos climbing course - Intermediate
Other

Kalymnos climbing course - Intermediate

Sunday 09:00 (24 September)
Kálymnos, Greece, Kálymnos